Yazılım Mühendisliği

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ

 

Yazılım mühendisliği diğer tüm mühendislikler gibi bütün liselerden öğrenci alımı yapmaktadır.Bu bölümü kazanan öğrenciler öncelikle hazırlık sınıfına tabi tutulurlar ancak okulun ilk haftalarında girilen muafiyet sınavı ile hazırlık sınavı okunmadan geçilebilmektedir. Muafiyet sınavı İngilizce bir sınavdır. Hazırlık sınıfında da büyük çoğunlukta İngilizce eğitim verilmektedir.

Programın amacı yazılımların en iyi , güvenli , kapsamlı şekilde geliştirilmesini hedeflemektedir. Bu bölüm için temel anlamda yazlımlar ve sistemler hakkında temel bir bilgiye sahip olmak gerekmektedir. Sürekli değişen bir alan olduğu için kişi gelişime ve yeniliğe açık olmalıdır. Bu lisans programından mezun olan arkadaşlarımız yazılım mühendisi unvanını alacaktır. Bu programda Erasmus-Farabi-Mevlana öğrenci değişim programları mevcuttur. DGS ile öğrenci alımı yapılmaktadır.

 

 

HANGİ ÖZELLİKLERİ TAŞIMALIYIM

Çeşitli sayısal alanlara ilgili , bilgisayar ve yazılımlar ile ilgili , grafik ve web tasarımları hakkında bilgisi olan kişiler bu alanı tercih ettiklerinde daha verimli bir lisans eğitimi geçireceklerdir.

 

İŞ ALANLARI

Kamu ve özel sektörde ,  telekomunikasyon  sektöründe özellikle holding , şirket ve yerel firmalarda çalışma alanları mevcuttur. Bu programdan  mezun olan kişiler kendi yazılım firmalarını da kurabilmektedir. Okurken alınacak olan sertifikalar ve katılım belgeleri iş bulma konusunda mezunlara çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir