Üniversitenin ilk günü

Üniversiteler birçok  insanın eğitim hayatındaki son aşamadır. Üniversitelerin ortamları diğer okullardan çok farklıdır. Burada tamamen mesleki açıdan eğitim verilmektedir. Kimi zaman eğlenceli kimi zaman da yorucu olan üniversiteler her yıl yeni öğrenciler almaktadır.

İlk gün nasıl geçer ?

Üniversitenin ilk günü öğrenciler heyecanlı olmaktadır. Bunun sebebi daha önce tanışmadıkları insanlarla aynı ortamda kalacakları ve bilmedikleri bir okul sistemine merhaba diyecekleridir. Ancak unutulmamalıdır ki öğrenciliğin en zevkli yılları üniversite yıllarıdır. İlk gün genele anlamda ortamı tanıma ve tanışma ile geçmektedir. İlk gün ders işlenmez ancak dersler hakkında bilgiler verilir. Oryantasyon yapılır ve size bölüm tanıtılır. Okul tanıtımı olur. İlk gün genel anlamda dersleri , sınıfı , hocaları tanımakla geçer.

Üniversitenin ilk günü okula nasıl gidilmeli ?

Üniversitenin ilk günü de ilk görünüş çok önemlidir. Tüm sınıf arkadaşlarınız ve diğer 1. sınıflar bakımlı ve şık bir şekilde okula geleceklerdir. Bu yüzden sizin de bakımlı ve şık bir şekilde okula gitmeniz en doğru olandır. Bir insanın kendine bakması ve her daim güzel görünüşlü olması üniversite için olmazsa olmazlardan biridir. Ancak ilk günkü şıklık ve bakımlılıkta çok aşırıya kaçmamak önemlidir. Düğüne gider gibi beyler takım elbise , kadınlar ise abiye elbise giyip abartıyı doruklara çıkarmamalıdır.

Üniversitenin ilk günü sınıf arkadaşları ile ilk tanışma  nasıl olmaktadır ?

Öncelikle bölüm olarak 1. Sınıflar kalabalık ise 2 şubeye ayrılır. Daha sonra kendi şubenizi tanırsınız. Şubenizde birçok arkadaşınız olacaktır. Burada önemli olan ilk arkadaşlıkların doğru seçilmesidir. Doğrudan kastımız kafa yapınızın uyacağı kişilerle dostluk kurmanızdır. Üniversite arkadaşlıkları diğer arkadaşlarınız daha farklı olacaktır. Çünkü burada kuracağınız arkadaşlıklar daha kalıcı olacaktır. Daha olgun düşüncelerle arkadaşlık kuracağınız için arkadaşlarınızı seçmelisiniz.

İlk gün öğrenci kulüplerine katılmalı mıyım ?

İlk gün bölümlerin önlerinde kulüpler stant açmaktadır. İsterseniz istediğiniz kulüplere gidip üye olabilirsiniz. Kulüpler üniversitelerde sosyal faaliyetler , geziler , piknikler ve etkinlikler düzenlemektedir. Ancak tüm kulüplere üye olmak mantıksızdır. Sadece vakit ayırabileceğiniz , toplantılarına katılabileceğiniz ve iş yaparken seveceğiniz kulüplere katılmalısınız.

Üniversitenin ilk günü öğle yemeği ?

Alacağınız öğrenci kartı ile öğrenci yemekhanesine giderek belirli bir ücret karşılığında (çok uygun ) öğle yemeklerini belli saatler içinde yiyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus saatleri daha önceden öğrenmelisiniz. Aksi halde yemek saatlerini kaçırabilirsiniz. Kampüs içinde olan cafe ve lokanta tarzı mekanlarda da yemek yiyebilirsiniz. Yemek işi tamamen kendi hür iradenizle karar verdiğiniz bir konudur.

Üniversitenin ilk günü” için 2 yorum

 • Ağustos 16, 2018 tarihinde, saat 7:57 am
  Permalink

  Yerleşmeleri de yazabilir misiniz nasıl oluyor

  Yanıtla
  • Ağustos 16, 2018 tarihinde, saat 10:26 am
   Permalink

   İstediğiniz konu açılacaktır.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir