Geleceği parlak En İyi 2 Yıllık Bölümler

2 Yıllık Bölümler Neye Göre Seçilmelidir?

  • Mezun olduğunuzda sizi mutlu edebilecek bir mesleğiniz olacak mı?
  • Bulunduğunuz ülkede okuduğunuz bölümle ilgili iş dalları mevcut mu?
  • Seçtiğiniz meslek sınırlı mı? Yani zamanla tükenebilecek bir meslek mi?
  • Maddi olarak size yeterli olacak bir meslek mi?

Odyometri Bölümü

Son zamanlarda adı duyulmaya başlanmıştır. Bu bölüm işitme bozukluklarını, işitmeyi, işitmenin değerlendirilmesini, işitme ve konuşma bozukluklarının tedavi edilmesini sağlayan ve rehabilitasyonunda çalışan öğrenciler yetiştiriyor.

Optisyenlik Bölümü

Göz ve görme bozuklukları tedavisinde kullanılan alet, edevat ve tedavi araçlarını sağlayan öğrenciler yetiştiren bölümdür. Teknoloji çağında farklı ışık oyunları ve görsellerle her bireyin gözü bozulmaya yatkın olduğundan bölümün önünü kapatan bir etken görülmemektedir.

Diş Protez Bölümü

İnsan ırkı dünya üzerinde varlığını sürdürdükçe sağlık alanı hiç bir zaman ölmeyeceğinden bu bölümde çıktığından beri popüler ve bitmeyecek bir mesleğe öğrenci yetiştirmektedir. Tercih edilebilir.

Adalet Bölümü

Öncelikle üniversite sınavına çalışmadığım için çok pişmanıp diyip ilerisine çalışacağına inanlara en büyük kariyeri yapma fırsatını veren bölüm adalettir. Yetenekleriniz doğrultusunda çok iyi yerlere gelebilir şuanda hayal bile edemediğiniz meblağlarda paralar kazanabilirsiniz. Bu kariyer şansını Adalet Bölümü Size şöyle veriyor, 2 yıllık Adalet Bölümü okuduktan sonra dikey geçiş sınavı ile Hukuk Fakültesine geçiş yapabilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir