Evde Buhar Yöntemi İle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Evde Buhar Yöntemi İle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilceler özellikle ergenlik çağında bulunan gençlerin ortak sorunudur. Genellikle yüz ve sırt bölgesinde çıkan sivilceler hem rahatsız edici olup hem de dış görünüşümüzü olumsuz yönde etkilemektedir. Sivilcelerin tedavisi için birçok kişi tıbbi yardım alsa da evde doğal yöntemlerle bu sorunu çözmeye çalışan insanların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Tıbbı müdahale için çeşitli losyonlar ve kremler kullanılsa bile sağlığa çok da yararı vardır demek mümkün değildir. Ne olursa olsun sonuçta vücudunuza kimyasal bir madde girmiş olacağı için doğal yöntemlerle tedavi yapmak daha makuldür.

Doğal yolla yapılan bitkisel krem ve maskelerin yanı sıra çeşitli tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de evde buhar yöntemi ile sivilce tedavisidir. Bu tedavi yönteminde size gerekli olan ürünleri ev ortamında kolaylıkla bulabilirsiniz. Gerekli olan ürünler;

 • Derin bir tencere
 • Bir miktar su
 • Ocak
 • Temiz bir bez
 • Pamuk

Evde Buhar Yöntemi İle Tedavi Yapılışı

Öncelikle bir miktar suyu derin bir tencereye dökerek kaynamaya bırakıyoruz. Su iyice kaynadıktan sonra çıkan buharın yüzümüze vurmasını sağlamalıyız. Ancak gelen buhar sizi rahatsız ediyorsa temiz bir bezle yüzünüzü aşırı buhardan koruyabilirsiniz. Daha buhar sayesinde nemlenen yüzünüzde bulunan sivilceli bölgeleri pamuk ile yavaş yavaş ovmalısınız. Bu sayede o bölgede bulunan hücreler canlanacak ve deri altınız kan akışı sayesinde yenilecektir.

Aynı tedaviyi su buharı ile temiz bezi ısıtarak da yapabilirsiniz. Isıttığınız temiz bez ile sivilceli bölgelere masaj yaparak doğal yollarla sivilcelerin kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem tamamen doğal olduğu için vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Bu yüzden insanlar tıbbi yardımdan önce bu tarz doğal yolları tercih etmektedir.

Bu tedavi haftanın her günü günde bir kez uygulanmalıdır. Uygulamadan önce yüz tertemiz yıkanmalı ve kuru bir bezle kurutulmalıdır. Bu sayede tedavi daha kısa sürede sonuç verecektir. Tedavinin sonuç vermesi üç gün ile iki hafta arasında değişiklik gösterebilmektedir. Tedavi yarıda kesilmemeli düzenli olarak devam edilmelidir. Bu püf noktalara dikkat ettiğiniz takdirde kısa sürede sonuç alacaksınız.

Evde Buhar Yöntemi İle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?” için 2 yorum

 • Eylül 3, 2018 tarihinde, saat 8:03 am
  Permalink

  güzel bir site aydınlatıcı.

  Yanıtla
  • Eylül 3, 2018 tarihinde, saat 4:31 pm
   Permalink

   Teşekkür ederiz Muhammed Bey.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir